17 lutego 2023

Poręczenia unijne

poreczenia-unijne

Poręczenia unijne są wygodną formą zabezpieczenia kredytu bankowego, przeznaczoną głównie dla firm nieposiadających odpowiednio dużego majątku lub kapitału, a także dla przedsiębiorstw z krótką historią kredytową.

Co musisz wiedzieć?

Poręczenia unijne są przeznaczone dla mikro, małych lub średnich firm, które chcą rozwijać swój biznes, ale nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń kredytu. To również doskonały sposób finansowania dla startupów i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem.

Dzięki poręczeniom unijnym Twoja firma zwiększa swoje szanse na uzyskanie kredytu lub leasingu lub otrzyma lepsze warunki kredytowania. W rezultacie możesz poprawić jej potencjał konkurencyjny, zwiększyć produktywność oraz zdolność do rozszerzania działalności o nowe produkty lub usługi.

Dzięki kredytowi objętemu poręczeniem będziesz mógł np. wdrożyć nowe rozwiązania w firmie, unowocześnić jej wyposażenie lub zmodernizować proces produkcji. Finansowanie możesz także wykorzystać na zaadaptowanie pomieszczeń wykorzystywanych w działalności oraz wyposażenie nowych lub doposażenie istniejących stanowisk pracy.

Poręczenia unijne dostępne są na terenie wybranych województw. Aktualną ofertę znajdziesz na stronie.

Jakie wymagania musisz spełnić?

Poręczenie kredytu lub leasingu udzielane jest na prostych i przyjaznych zasadach. Poręczeń udzielają profesjonalne instytucje finansujące współpracujące z BGK. Ich zadaniem jest również kompleksowa pomoc w przeprowadzeniu przez całą procedurę uzyskania poręczenia.
 
Wejdź na stronę i znajdź produkt dostępny w Twoim województwie. Na stronie produktowej znajdziesz kontakt do instytucji finansujących, które na podstawie umów z BGK, udzielają poręczeń unijnych.

Skontaktuj się z wybraną instytucją, by uzyskać informację o wymaganiach, które musisz spełnić, by skorzystać z poręczeń unijnych.

Jak skorzystać z produktu?

Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z poręczenia zgłoś się bezpośrednio do wybranej profesjonalnej instytucji finansującej, współpracującej z BGK, która przeprowadzi Cię przez cały proces uzyskania wsparcia.