Nasz zespół od ponad dekady zajmuję się rozwijaniem przedsiębiorstw i ich projektów, od dłuższego czasu skupiamy się na projektach innowacyjnych, ponieważ wierzymy, że innowacje zmieniają rzeczywistość i poprawiają jakość życia. Uczestniczymy w wielu branżowych wydarzeniach i obserwujemy potrzeby oraz zmiany zachodzące na rynkach międzynarodowych.
Dlatego rozumiemy jak ważne są:
- Transfer innowacyjnych rozwiązań z najbardziej rozwiniętych technologicznie krajów.
- Tworzenie innowacyjnych rozwiązań, wdrażanie ich na rynek, prowadzenie prac B+R
- Współpraca z instytucjami biznesowymi, publicznymi i międzynarodowymi.
2012+
Doświadczenie od ponad dekady
21/4
21 wydarzeń branżowych na 4 kontynentach
Ważnym elementem fundacji jest działalność B+R
Nasze prace zorientowane są na:
- badania rynku pod kątem przyszłych potrzeb konsumentów lub zbytu wyrobów,
- badanie stanu obecnego i prognozowanie przyszłego rozwoju techniki w danej branży przemysłu,
- badania uzupełniające, patentowe czy licencyjne,
- budowa modeli i prototypów przyszłych produktów oraz ich badania,
- opracowanie dokumentacji konstrukcyjno-technologicznej przyszłego produktu.
Realizujemy cele zgodnie z polityką rozwoju klastrowej w Polsce,
w szczególności w obszarze:
Czym jest klaster?
Klaster – geograficzne skupisko wzajemnie powiązanych firm, wyspecjalizowanych dostawców, jednostek świadczących usługi, firm działających w pokrewnych sektorach i związanych z nimi instytucji (na przykład uniwersytetów, jednostek normalizacyjnych i stowarzyszeń branżowych) w poszczególnych dziedzinach, konkurujących między sobą, ale także współpracujących.
1 Uwaga: Istnieje wiele definicji klastrów. W literaturze rozróżnia się klastry, inicjatywy klastrowe i organizacje klastrowe. Klaster rozumiany jest często jako sieć międzyorganizacyjnych relacji pomiędzy różnymi aktorami, takimi jak klienci, konkurenci, dostawcy, organizacje wspierające czy instytucje lokalne.
2 Inicjatywa klastrowa to zorganizowane działanie na rzecz rozwoju i wzrostu konkurencyjności klastrów w regionie, obejmujące przedsiębiorstwa, administrację i/lub środowisko nauki.
3 Inicjatywa klastrowa jest świadomym przedsięwzięciem o formalnym lub nieformalnym charakterze (najczęściej formalnym) służącym rozwojowi współpracy pomiędzy poszczególnymi podmiotami życia gospodarczego, które już współtworzą lub mogą w przyszłości być uczestnikami struktury rynkowej o charakterze klastrowym. Organizacja klastrowa jest sformalizowana, ma określone cele, a jej działania są prowadzone przez koordynatora, który zwykle ma osobowość prawną.
Jaką rolę pełni nasza fundacja - koordynator klastra?
Koordynator (klastra) – osoba prawna, która organizuje i animuje rozwój interakcji, powiązań, przepływów wiedzy i współpracy w klastrze, a także świadczy wyspecjalizowane usługi na rzecz firm i innych podmiotów działających w danym skupisku. Koordynator reprezentuje klaster w relacjach zewnętrznych, zajmuje się bieżącą administracją klastra i realizuje inne funkcje niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. W początkowych fazach rozwoju współpracy wspomniane funkcje pełni często nie instytucja, a konkretna osoba określana jako animator klastra.
Kierunki rozwoju polityki klastrowej określone przez Ministerstwo Rozwoju i technologii.
https://www.gov.pl/attachment/da138d48-f679-408b-b0d0-a627e2f1b593